X

TÜM TÜRKİYE'YE ÜCRETSİZ KARGO!

Fixplant
:(

Sağlıklı Saç Derisine Sahip Olmak İçin Yapılması Gerekenler

Sağlıklı Saç Derisine Sahip Olmak İçin Yapılması Gerekenler

İnsanların çoğu sağlıklı ve gür görünen saçlara sahip olmak ister. Fakat çoğu insanın güzel saçlara sahip olmak isterken ihmal ettiği şeylerin başında saç derisi gelir.

Sağlıklı görünen canlı saçlara sahip olmak için öncelikle saç derinizi tanımanız ve saç derinize uygun bakım türlerini uygulamaya geçirmeniz gerekir. Saç deriniz; kuru, yağlı ve ya karma özelliklere sahip olabilir. Düzenli yapılmayan bakım ile ihmal edilen saç derisinde;  saç dökülmesi, saçlarda zayıflama, yıpranma, saç kıran, dermatit, kellik, kepek vb. sorunlar ortaya çıkabilir.

Saç derisine dair yapılacak en önemli bakım temizliktir. Bunun zamanını iyi ayarlamak oldukça önemlidir. Saçı her gün yıkamak, saç köklerinin üretmiş olduğu doğal yağların yok olmasına, saç diplerinin kurumasına neden olur. Saç diplerinde oluşan kuruluk saçlarda zayıflama, dökülme ve yıpranmaya sebep olur. Cansız, kuru ve sağlıksız saçlardan kurtulmak için baş kural saç derisinin temizliğine özen göstererek her gün yıkamamak koşuluyla saçın temizliğine özen göstermektir. Saç derisinin ürettiği doğal yağlar saça canlılık kazandıracaktır.

Saç derinize yönelik yapabileceğiniz en iyi bakım beslenmenize dikkat etmektir.  Yetersiz ve sağlıksız beslenme saç köklerinde zayıflamaya neden olabilir. Bol, bol meyve, sebze, tahıl, kuruyemiş, baklagil  tüketmek gerekmektedir.  Eksik kalan besinler vücutta eksilerini göstereceği gibi saç ve saç köklerinin de yeterince beslenememesine neden olacaktır.

Günün yorgunluğunu atmak için uygulayabileceğiniz en güzel yöntemlerden biri masajdır. Parmak uçlarınızla saç derinize uygulayacağınız oval hareketler saç köklerini canlandıracak, gözeneklerin hareketlenmesini sağlayacak ve sizi rahatlatacaktır. Bu işlemi uygularken saç derinize uygun bakım yağı ya da kremi kullanarak daha etkili bir çözüm elde edebilirsiniz.

Bütün bu önerileri uygulayıp sağlıklı saç derisine kavuşarak, saç köklerinizi güçlendirebilir, sağlıklı ve hacimli saçlara sahip olabilirsiniz.

%100 Güvenli Alışveriş

%100 Güvenli Alışveriş

256BIT SSL sertifikası ile kart bilgileriniz güvende!

Aynı Gün Ücretsiz Kargo

Aynı Gün Ücretsiz Kargo

Siparişleriniz özenle paketlenerek tarafınıza aynı gün kargolanır.

Hızlı ve Kolay İade

Hızlı ve Kolay İade

Herhangi bir sorunda kolayca ürünü iade edebilirsiniz.

Orjinal Ürün

Orjinal Ürün

Sitemizden aldığınız bütün ürünler garantili ve orjinaldir.

Kredi kartları